Boskman Standard New Forest Tri 5th June 2011
FirstName LastName Club Category Gender SWIM 1.3K BIKE 43K RUN 10K FINISH Overall Cat
Cameron Dorn M20 M 20:24.0  01:07:33.85  00:39:16.65  02:07:14.50 1 1
Adam Morris M30 M 18:51.1  01:09:45.60  00:42:31.30  02:11:08.05 2 1
Jon Clemas North Dorset Tri M20 M 21:20.8  01:09:58.85  00:41:35.25  02:12:54.85 3 2
Marius Kwint Southampton tri Club M40 M 21:15.9  01:14:02.75  00:40:39.75  02:15:58.45 4 1
Stewart Smith Tuff Fitty / Team Feat M40 M 22:12.3  01:12:45.30  00:42:34.50  02:17:32.10 5 2
Nick Rushton M20 M 21:31.2  01:13:51.60  00:43:09.75  02:18:32.60 6 3
Michael Rayner M30 M 22:11.1  01:15:39.60  00:43:39.85  02:21:30.55 7 2
Steven DeQuincey Tri-Motion M30 M 21:13.1  01:17:08.70  00:44:12.30  02:22:34.10 8 3
Richard Brown Team Feat M30 M 22:41.1  01:18:52.45  00:41:27.40  02:23:00.95 9 4
Colin Humm M40 M 26:55.4  01:12:13.60  00:45:33.90  02:24:42.90 10 3
Mark Richardson M30 M 19:57.7  01:19:44.25  00:45:44.70  02:25:26.65 11 5
John Webb M40 M 28:04.8  01:12:31.20  00:45:09.30  02:25:45.30 12 4
Ben Skelton M30 M 24:32.4  01:15:09.90  00:47:03.20  02:26:45.55 13 6
Nick Altmann Ful-on Tri M30 M 25:39.6  01:17:53.40  00:43:38.00  02:27:11.05 14 7
Bruce Edwards One Triathlon RDS M40 M 23:19.0  01:18:25.05  00:48:08.05  02:29:52.15 15 5
Dan Payne M40 M 24:50.1  01:17:02.85  00:48:13.00  02:30:06.00 16 6
Martin Neagle Celtic Tri M50 M 25:14.8  01:16:53.70  00:48:05.65  02:30:14.20 17 1
Steve Block M30 M 25:32.1  01:22:46.35  00:45:24.15  02:33:42.60 18 8
Jeremy Morton M30 M 23:46.9  01:18:49.45  00:51:41.50  02:34:17.80 19 9
Lee Hudson M30 M 23:02.5  01:21:08.05  00:51:26.45  02:35:37.00 20 10
Simon Wenborn Zoom Tri Club M40 M 25:31.2  01:23:42.20  00:46:39.90  02:35:53.30 21 7
Rachel Clay Portsmouth Triathletes F30 F 24:46.8  01:25:34.10  00:46:55.65  02:37:16.55 22 1
Nicolas Mallet M30 M 24:58.2  01:25:23.25  00:47:26.55  02:37:47.95 23 11
Alistair Dove M30 M 24:48.5  01:21:48.35  00:51:15.45  02:37:52.25 24 12
Chantal Cummings F20 F 24:55.1  01:26:40.70  00:46:21.15  02:37:56.95 25 1
Duncan Barnes M30 M 28:01.0  01:23:00.90  00:48:05.90  02:39:07.80 26 13
Jake Phipps M30 M 32:20.6  01:20:56.25  00:46:38.15  02:39:55.00 27 14
Grant Drummond Zoom Tri Club M40 M 27:46.8  01:21:04.50  00:52:40.30  02:41:31.65 28 8
Simon Turner M40 M 26:02.6  01:22:28.35  00:54:17.85  02:42:48.80 29 9
Ashley Coups PwC Tri club M40 M 28:05.4  01:24:54.90  00:50:17.50  02:43:17.80 30 10
Simon Currie Army Tri M40 M 28:29.0  01:23:31.85  00:51:34.55  02:43:35.40 31 11
Benjamin Sandall Tri Motion M30 M 34:20.4  01:23:08.45  00:46:11.45  02:43:40.30 32 15
Kevin Royle Southampton tri Club M50 M 27:45.2  01:25:12.10  00:50:54.30  02:43:51.60 33 2
Liz Richardson Thames Turbo Triathlon Club F30 F 25:55.5  01:27:48.30  00:50:34.20  02:44:18.00 34 2
Mark Lewis M40 M 28:34.6  01:17:59.95  00:57:49.45  02:44:24.00 35 12
Sarah Barrett Zoom Tri Club F50+ F 25:41.1  01:27:30.40  00:52:05.10  02:45:16.60 36 1
Michaela Kerumova F30 F 27:52.1  01:29:13.90  00:50:40.40  02:47:46.40 37 3
Nicky Yevko Salisbury Tri Club F40 F 27:39.1  01:35:54.90  00:45:18.90  02:48:52.90 38 1
Keith Irvine M40 M 28:59.3  01:24:54.90  00:55:18.25  02:49:12.45 39 13
Anita Kelly F40 F 27:01.4  01:31:48.20  00:50:25.65  02:49:15.20 40 2
David Wilkinson M40 M 27:59.0  01:28:00.55  00:54:05.25  02:50:04.75 41 14
Tim Stemp M30 M 30:11.5  01:31:06.05  00:52:03.05  02:53:20.55 42 16
David Brown M30 M 28:11.5  01:33:32.85  00:52:54.75  02:54:39.05 43 17
Tim Yeandle Southampton tri Club M50 M 27:38.4  01:33:59.15  00:53:16.00  02:54:53.55 44 3
Doug Spry David Lloyd Ringwood M40 M 26:30.3  01:28:08.50  01:00:31.85  02:55:10.65 45 15
Malcolm Harling M40 M 26:15.4  01:32:40.10  00:56:36.65  02:55:32.20 46 16
Aleksandra Burlinson Team Feat F50+ F 32:36.0  01:32:09.65  00:51:37.65  02:56:23.30 47 2
Alice Missions Salisbury Tri Club F30 F 30:25.8  01:32:19.85  00:53:55.90  02:56:41.60 48 4
Lee Williams M40 M 30:42.1  01:31:34.00  00:54:45.55  02:57:01.60 49 17
Austin Sibbick David Lloyd Ringwood M50 M 31:49.8  01:26:40.20  00:58:37.35  02:57:07.35 50 4
Louise West Farnham F30 F 27:13.1  01:36:19.10  00:54:59.75  02:58:32.00 51 5
Tyrus Speer M40 M 28:41.7  01:36:14.90  00:55:00.25  02:59:56.80 52 18
Jack McNulty M30 M 27:48.2  01:39:25.80  00:52:48.95  03:00:02.95 53 18
Gerrit Schoeman M30 M 30:14.4  01:33:31.65  00:56:33.55  03:00:19.60 54 19
Emma Butcher F30 F 25:57.1  01:40:24.85  00:54:26.65  03:00:48.55 55 6
Stephanie Waterman F30 F 31:29.5  01:34:24.75  00:55:34.80  03:01:29.10 56 7
Poppy Holmes Southampton tri Club F50+ F 27:11.4  01:31:50.75  01:02:42.10  03:01:44.20 57 3
Molly McEwan EXETER F20 F 26:22.3  01:35:18.95  01:02:09.35  03:03:50.60 58 2
Caroline Lassen F30 F 27:49.4  01:42:47.35  00:58:38.80  03:09:15.55 59 8
Harvey Kirke M20 M 36:49.2  01:36:28.50  00:56:22.10  03:09:39.80 60 4
Catherine Timson F30 F 31:04.6  01:44:48.55  00:56:22.40  03:12:15.55 61 9
Ursula Puentener Southampton AC F30 F 33:56.6  01:45:12.45  01:03:27.05  03:22:36.05 62 10
Martin Hudson Andover Triathlon Club M50 M 54:37.1  01:36:57.00  00:58:19.35  03:29:53.50 63 5
Christopher Sole M20 M 39:38.1  01:47:31.75  01:05:00.55  03:32:10.40 64 5
Philip Wessels M20 M 49:24.0  01:33:41.85  01:11:36.00  03:34:41.90 65 6
Nikolay Jordanov Ful-on-tri M20 M 34:44.2  01:27:48.75  02:02:32.90
Michael Jones M50 M 41:51.1