THE PRIMERA BOSKMAN 5TH JUNE 2011
FirstName LastName Club Category Gender SWIM 2.6K BIKE 120K RUN 22K FINISH Overall Cat
Chris Goodfellow M30 M 34:53.9  03:19:17.05  01:40:44.95  05:34:55.90 1 1
Will Newbery Primera TBUK M30 M 34:11.4  03:35:07.30  01:39:28.00  05:48:46.70 2 2
Mark White Team Bike Science - Planet X M40 M 38:13.6  03:35:20.10  01:36:51.35  05:50:25.10 3 1
Rory Maguire Serpentine RC M20 M 45:34.5  03:38:12.80  01:27:44.25  05:51:31.55 4 1
Conan Gibney ful on tri M30 M 38:17.9  03:39:02.95  01:35:15.30  05:52:36.15 5 3
Mark Davies M20 M 36:16.4  03:37:36.30  01:43:32.10  05:57:24.80 6 2
Neil Lewis votwo.co.uk M40 M 40:02.1  03:40:39.50  01:40:00.80  06:00:42.40 7 2
David Hannaford M30 M 39:47.8  03:42:36.10  01:41:23.35  06:03:47.25 8 4
Alistair Griffiths Thames Turbo M30 M 42:58.5  03:46:37.10  01:37:51.50  06:07:27.10 9 5
James Easson Metropolitan Police M30 M 45:04.0  03:57:06.85  01:32:11.80  06:14:22.70 10 6
Graeme Laycock Fusion Tri M30 M 40:28.9  03:55:28.50  01:45:00.40  06:20:57.80 11 7
Wayne Edwards Thames Turbo M40 M 44:34.3  03:52:05.45  01:45:25.65  06:22:05.40 12 3
Darren Le Poidevin M30 M 46:46.9  03:49:06.50  01:47:19.00  06:23:12.40 13 8
Mark Richardson Farnham Tri Club M40 M 44:45.0  03:45:49.85  02:01:15.00  06:31:49.80 14 4
Alan Lowne M30 M 45:59.6  04:06:36.35  01:42:36.15  06:35:12.10 15 9
Reid Cunningham Edinburgh RC M40 M 52:10.8  03:58:23.80  01:45:20.95  06:35:55.55 16 5
Richard Stanhope Thames Turbo M50 M 38:23.5  03:58:18.20  01:59:19.35  06:36:01.05 17 1
Mark Zirbser G.S. Henley M40 M 44:40.8  03:52:50.80  01:58:40.30  06:36:11.90 18 6
Paul Heselwood Ely Tri Club M30 M 43:45.0  04:05:57.50  01:47:06.75  06:36:49.30 19 10
Ian Johnston Edinburgh RC M40 M 58:33.8  04:01:10.65  01:39:03.35  06:38:47.85 20 7
Jason Snell Thames Turbo M40 M 43:03.0  03:59:28.45  01:58:54.15  06:41:25.65 21 8
Andrew Denyer M40 M 46:11.3  04:01:48.15  01:54:04.45  06:42:03.95 22 9
Paul Jenkinson Serpentine M40 M 51:34.6  04:08:11.85  01:42:26.90  06:42:13.30 23 10
Richard Walklate Cheltenham Tri Club M20 M 43:07.5  04:10:59.20  01:52:12.40  06:46:19.10 24 3
Mark Blake Hot Chilli Tri Club Trowbridge M40 M 45:17.5  04:02:01.00  01:59:15.95  06:46:34.45 25 11
Thomas Jackson Team REP M50 M 56:42.1  04:06:42.55  01:44:47.70  06:48:12.30 26 2
James Silk M20 M 44:01.3  04:09:07.75  01:55:44.50  06:48:53.60 27 4
Roland Woerle Serpentine RC M30 M 50:26.6  04:04:10.15  01:54:46.15  06:49:22.90 28 11
Sean Lamprecht M40 M 49:30.9  04:00:38.95  02:01:33.80  06:51:43.65 29 12
Enfys Jones F30 F 57:37.7  04:05:07.90  01:49:25.65  06:52:11.25 30 1
Nick Wright M40 M 43:47.6  04:06:33.10  02:02:57.50  06:53:18.20 31 13
Carlos Medina M20 M 40:32.3  04:16:51.95  01:56:25.45  06:53:49.70 32 5
Adam Phillips M40 M 46:04.2  04:08:12.10  02:00:38.85  06:54:55.20 33 14
Mark Palmer M40 M 52:26.2  04:13:43.00  01:50:18.05  06:56:27.25 34 15
Douglas Slater Dunmow Tri M40 M 53:22.9  04:21:36.45  01:43:01.90  06:58:01.30 35 16
Alistair Simpson M30 M 41:20.3  04:21:05.10  01:58:40.45  07:01:05.85 36 12
David Morgan Serpentine RC M20 M 53:43.4  04:24:40.75  01:43:46.60  07:02:10.75 37 6
Daniel Hall Army Triathlon M20 M 45:02.8  04:24:46.00  01:53:41.05  07:03:29.85 38 7
Wayne Hall M30 M 52:15.1  04:18:50.40  01:54:03.65  07:05:09.15 39 13
Ian Jewison M30 M 53:59.4  04:17:06.10  01:54:33.15  07:05:38.60 40 14
Osgar Rylah M20 M  05:03:42.25  02:02:59.65  07:06:41.90 41 8
Jenny Brown Rochdale Triathlon F20 F 47:48.2  04:17:35.05  02:02:42.25  07:08:05.50 42 1
Gavin Edmonds Serpentine Running Club M30 M  01:02:38.75  04:24:15.30  01:42:04.10  07:08:58.15 43 15
Marc Bolton Met Police Tri Club M30 M 50:55.3  04:23:54.45  01:54:17.70  07:09:07.50 44 16
Piers Gatenby M30 M 50:57.8  04:26:03.35  01:52:07.20  07:09:08.40 45 17
Robbie Laughton Freedom Tri M40 M 48:46.1  04:08:59.70  02:16:12.85  07:13:58.70 46 17
Caryn Stanley F20 F 40:03.8  04:27:02.00  02:07:19.00  07:14:24.80 47 2
Jeff Grimes Thames Turbo M50 M 50:41.4  04:18:35.20  02:05:48.10  07:15:04.75 48 3
Geoffrey Bowman M30 M 51:53.3  04:24:28.10  01:59:12.20  07:15:33.60 49 18
Nigel Clemens Thames Turbo M40 M 53:46.4  04:09:58.10  02:13:22.30  07:17:06.80 50 18
Adam Burke Thames Turbo M50 M 50:29.9  04:21:44.30  02:05:10.00  07:17:24.20 51 4
Roman Belosic M30 M 48:57.5  04:14:24.10  02:15:26.80  07:18:48.40 52 19
Johan Nilerud M30 M 51:18.3  04:24:58.50  02:03:04.65  07:19:21.50 53 20
Jamie Douglas M30 M 46:41.6  04:21:38.00  02:12:58.00  07:21:17.55 54 21
Richard Power M40 M 52:23.9  04:17:32.75  02:11:55.65  07:21:52.35 55 19
Richard Osborne TriTalk.co.uk M40 M 52:13.3  04:22:43.85  02:08:37.15  07:23:34.35 56 20
Andy Daniels Southampton tri Club M40 M 52:52.6  04:23:07.50  02:08:31.80  07:24:31.90 57 21
Anthony Arthur M30 M 57:43.7  04:19:13.45  02:08:31.25  07:25:28.45 58 22
Giles Humphreys-Evans M30 M 52:31.1  04:48:53.70  01:45:11.40  07:26:36.20 59 23
Michael Cashin M40 M 52:53.5  04:18:38.05  02:15:40.10  07:27:11.70 60 22
Glen Pemble M20 M 48:16.2  04:32:34.50  02:10:06.20  07:30:56.90 61 9
Mark Kell Serpentine M30 M 48:41.5  04:34:34.00  02:08:17.65  07:31:33.20 62 24
David Tiplady Farnham Tri Club M40 M 53:51.1  04:18:03.00  02:21:03.50  07:32:57.65 63 23
Nick Hockley M30 M 45:01.5  04:32:24.95  02:18:27.85  07:35:54.30 64 25
John Potter Tri-Force M30 M 50:21.0  04:16:34.65  02:29:36.45  07:36:32.15 65 26
Michael Laws Windrush M30 M 48:39.7  04:31:47.65  02:16:36.65  07:37:04.00 66 27
Russell Ian Team Feat M40 M  01:02:36.40  04:07:35.55  02:27:47.15  07:37:59.10 67 24
Mark Jennings Thames Turbo M40 M 45:54.8  04:28:54.10  02:25:06.90  07:39:55.75 68 25
Bill Stringer eton tri M40 M 45:25.1  04:33:26.40  02:25:33.05  07:44:24.60 69 26
Joe Smallshaw M30 M 50:36.5  04:30:47.65  02:23:21.05  07:44:45.25 70 28
Luke Bowie trent park running club M30 M 48:03.2  04:42:16.85  02:16:07.15  07:46:27.25 71 29
Susan Webber F30 F 51:03.8  04:30:03.60  02:25:33.65  07:46:41.05 72 2
Robin Horner M40 M 55:37.1  04:52:29.25  02:01:20.45  07:49:26.85 73 27
Dave Fleet Salisbury Tri M50 M 51:44.0  04:30:53.20  02:27:12.00  07:49:49.25 74 5
Anne Bristoe Team TRI UK F40 F 55:31.2  04:45:13.65  02:10:37.35  07:51:22.20 75 1
Jonathan Speed-Andrews M30 M 51:47.7  04:43:09.95  02:16:35.40  07:51:33.00 76 30
Paul Hetherton M30 M 44:52.2  04:59:27.70  02:08:01.30  07:52:21.20 77 31
Brett Owen Thames Turbo M40 M 46:03.3  04:47:04.75  02:19:38.50  07:52:46.55 78 28
Jonathan Porter Thames Turbo M40 M 51:33.7  04:24:31.35  02:40:06.90  07:56:11.90 79 29
David Ledwitch M40 M 45:28.5  04:47:48.20  02:22:58.75  07:56:15.45 80 30
Andrew Macdonald TriTalk M40 M  01:00:19.70  04:48:18.75  02:08:47.50  07:57:25.95 81 31
Jonathan Smith M30 M 51:50.2  04:29:21.25  02:36:53.90  07:58:05.40 82 32
John Power M30 M 57:26.0  04:31:38.40  02:30:08.50  07:59:12.90 83 33
Julian Brewer M40 M  01:01:35.65  04:55:32.00  02:03:05.55  08:00:13.20 84 32
Joan Medland Salisbury Tri Club F40 F  01:01:15.55  04:27:47.90  02:32:34.75  08:01:38.20 85 2
James Angel M40 M  01:02:31.30  04:38:49.40  02:23:17.95  08:04:38.65 86 33
Simon Jordan Army Triathlon M40 M 54:13.5  04:54:41.65  02:20:08.95  08:09:04.15 87 34
Peter Gillott Southampton Triathlon Club M60+ M 56:05.0  04:49:51.55  02:24:54.75  08:10:51.30 88 1
Robert Snow M40 M  01:01:23.95  04:46:39.15  02:23:30.10  08:11:33.20 89 35
Nicoleta Economu Watford Harriers F30 F  01:02:23.05  04:54:44.15  02:30:03.80  08:27:11.00 90 3
Matthew Rogers kent Police M20 M  01:01:27.90  05:03:59.10  02:25:34.05  08:31:01.05 91 10
Heather Moors F40 F 58:12.6  05:14:20.55  02:20:44.00  08:33:17.20 92 3
Felicity Wood Tri-Force F30 F 51:56.3  05:14:48.10  02:27:49.60  08:34:34.00 93 4
Jackie Colby Tri Talk F40 F 50:45.0  05:11:34.25  02:38:19.25  08:40:38.50 94 4
Martin Hill M40 M  01:09:25.85  05:04:05.30  02:32:42.75  08:46:13.90 95 36
Paul Reynolds M30 M  01:04:47.80  04:53:09.30  02:50:29.05  08:48:26.15 96 34
Kevin Chidwick M40 M 52:17.5  04:54:00.45  03:08:01.65  08:54:19.60 97 37
Chris Boryer M30 M 53:07.9  05:15:12.15  02:49:52.20  08:58:12.25 98 35
Abigail Fisher Met Police Tri Club F30 F 53:24.5  04:55:49.40  03:10:53.35  09:00:07.25 99 5
Richard Gower Thames Turbo M50 M 59:03.8  05:19:51.40  02:48:29.20  09:07:24.40 100 6
Sophie Power F20 F  01:05:38.60
Susannah Heathcote-Hacker F20 F  01:01:03.15  
Jacquie Potter F40 F 58:21.4  
Adam Parker M30 M  01:03:55.80  04:25:03.50
Stuart Diack M30 M 56:08.0  04:58:19.20  05:54:27.20
Paul Hancock M40 M 43:29.2  04:28:23.15
Del Granger M40 M  01:00:21.20  
Thomas O'Donoghue wimbledon windmilers M40 M 47:05.9  
John Taylor Thames Turbo M50 M 49:34.9  
Kim Rowe Thames Turbo M50 M 43:54.5